Przeglądanie wpisów użytkownika: Przemysław Ptaszyński

Opublikowano 23 Marca 2018
Kategoria
„Ołówkiem i pędzlem” Historia Sztuki – Część 2 – Giovanni Battista Piranesi

W połowie XVIII wieku pod Neapolem odkryto Pompeje, gdzie rozpoczęto szeroko zakrojone prace wykopaliskowe. Wydarzenie to rozpaliło do czerwoności umysły artystów i architektów drugiej połowy XVIII w. – spowodowało modę na antyk. Można powiedzieć, że to odkrycie było fundamentem dla mającej nadejść epoki klasycyzmu. Badacze sztuki i architektury, rytownicy, malarze przystąpili do eksplorowania tego i innych miejsc – analizując obiekty i rysując (lub rytując) w ramach grafik. Giovanni Battista

Opublikowano 01 Marca 2018
Kategoria
„Ołówkiem i pędzlem” Historia Sztuki – Część 1 – M.C.Escher

Maurits Cornelis Escher, czyli jeden z najsławniejszych holenderskich artystów XX w. Był grafikiem i malarzem zajmującym się iluzjami obrazu, żartami graficznymi oraz tzw. perspektywą niemożliwą. Warto zwrócić uwagę, że pierwszym artystą, który w sposób wyraźny, zastosował malarstwo iluzoryczne, był Michał Anioł, cztery wieki wcześniej. Z jego doświadczeń korzystali malarze epoki baroku, między innymi Andrea Pozzo, który z iluzji uczynił ideę dla swojego malarstwa.

Opublikowano 22 Stycznia 2018
Kategoria
Zajęcia dla osób ściśle początkujących - czego uczymy ?

Zbliża się koniec ferii zimowych. Nasza szkoła rysunku w warszawie prowadzi rekrutację na zajęcia od drugiego semestru – początek zajęć w lutym 2018. W tym miesiącu utworzone zostaną nowe grupy początkujące, gdzie rozpoczną naukę osoby chcące nauczyć się rysunku i malarstwa od podstaw. Poziom ściśle początkujący to pierwsze trzy miesiące zajęć, gdzie poznasz podstawowe zasady budowy pracy plastycznej. Kurs rysunku rozpoczynamy od nauki podstawowych zasad perspektywy.

Opublikowano 22 Listopada 2017
Kategoria
Przepis na martwą naturę - część 2. Ustawienie i oświetlenie martwej natury.

Ustawienie i oświetlenie martwej natury. Kontynuując temat, rozpoczęty w poprzednim artykule o martwej naturze, dowiedzieliśmy się tam, co warto w niej ustawić i skąd czerpać pomysły. Jak znajdować elementy modelu. W tym artykule zajmiemy się ustawieniem modelu i jego oświetleniem. 

© MODUŁ KURS RYSUNKU - All Rights Reserved